Kategori: Haberler Duyurular

Rumeysa Alkan Arapça Şiir Okuma Yarışmasında Türkiye 2.si Oldu

yarisma_arapca_2

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün koordinasyonunda Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneği tarafından düzenlenen 5. Arapça Yarışmaları’nın finali sona erdi.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün koordinasyonunda Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneği tarafından düzenlenen 5. Arapça Yarışmaları’nın finali sona erdi.Eskişehir’de 16-17 Mayıs tarihlerinden yapılan etkinlikte, şiir kategorisinde Karabük Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Rumeysa Alkan okuduğu şiirle Türkiye ikincisi oldu.

Arapça Yarışmaları Türkiye Finali öncesinde öğrenciler, Soma’da hayatını kaybeden maden işçileri için Türkiye genelinde bütün İmam Hatip Liselerinde okunan hatimlerin ve Yasin-i Şeriflerin hatim duasını yaptı.

Çok sayıda katılımcının olduğu ödül töreninde yapılan konuşmaların ardından kazanan öğrenci ve okul temsilcilerine ödülleri verildi. Şiir dalında Türkiye ikincisi olan Karabük Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Rumeysa Alkan ödülünü, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kadir Öztürk, Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mustafa Türkoğlu, Meslek dersleri öğretmeni Mahmut Öztürk ile birlikte aldı.

Öğrencimizi, öğrencimizi yetiştiren tüm öğretmenlerimizi  özellikle de  Meslek Dersleri öğretmeni Mahmut ÖZTÜRK ve Öğrencimizin Ailesini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Yoruma kapalı.

Facebook Sayfamız

Hesap Numaramız

ALBARAKA KARABÜK ŞUBESİ HESAP NO : 2594420-1 IBAN: TR11 0020 3000 0259 4420 0000 01

Kategoriler

Destek

Derneğimize yapılan burs başvurularına olumlu cevap verebilmek için desteklerinizi bekliyoruz. Burs için derneğe verilen şartlı bağışlar sadece burs hizmetinde kullanılmaktadır. Bağış ve şartlı bağışlarınızı havale veya eft ile derneğimize ulaştırabilirsiniz.

Arşivler

Namaz Vakti

okulumuz
web page hit counter